fbpx

Zainspiruj się Buglo Jungle! Sprawdź broszurę

NOWOŚĆ! Place zabaw linii Recykling. Zobacz katalog

×

Zaprojektuj wymarzony plac zabaw dla dziecka!

Zaprojektuj wymarzony plac zabaw dla dziecka! 

 

Plac zabaw wielu osobom kojarzy się z miejscem pełnym głośnych i radosnych okrzyków dzieci. Obecnie jest to również przestrzeń dla dorosłych i młodzieży. Nawet w parkach w małych miejscowościach trafić można na zewnętrzne siłownie i urządzenia do ćwiczeń. Chcesz urządzić plac do zabaw i aktywności na świeżym powietrzu? Zarządzasz budową osiedla i planujesz miejsce z urządzeniami do fitnessu pod gołym niebem? Twoje przedszkole potrzebuje placu zabaw? Elementy tego miejsca zaprojektujesz i zbudujesz ze specjalistami z BUGLO! Jak przygotować idealne miejsce do spędzania wolnego czasu przez pociechy i dorosłych? Mamy dla Was kilka ważnych informacji! 

Projektowanie placów zabaw - jak zrobić to dobrze?

Plac zabaw powinien być dla Twojego dziecka miejscem pełnym uciechy, pięknych wspomnień i aktywnego oraz kreatywnego spędzania wolnego czasu. Z kolei teren dla sportowców - użyteczny. Poza ciekawym wyglądem, czy użytecznością poszczególnych elementów, taka przestrzeń musi być przede wszystkim bezpieczna. Bez względu na to, czy chodzi o projektowanie placów zabaw na zamkniętych osiedlach, w parkach, czy w obrębie przedszkola - najważniejsze zasady zawsze są takie same. 

Odpowiednia lokalizacja

Jeśli decydujesz się na budowę placu zabaw, pewne jest to, że posiadasz ku temu odpowiedni teren. Park? Ogrodzony teren obok przedszkola? Nim rozpoczniesz projektowanie i podejmiesz dalsze kroki, w pierwszej kolejności dokładnie przemyśl ustawienie wszelkich elementów. Nie wiesz, jak to zrobić dokładnie? 

Z pomocą przychodzą odpowiednie restrykcje, które należy stosować przy budowie publicznych placów zabaw. Wśród przedstawionych wytycznych określone są między innymi rodzaje nawierzchni (guma, piasek o różnej granulacji, kora itp.), które zależne są od wysokości swobodnego upadku (chodzi o wysokość z której bezpiecznie może spaść dziecko). Oczywiście mowa tutaj wyłącznie o publicznych placach. Zawsze należy także zwrócić uwagę na to, czy urządzenia nie będą ze sobą kolidować, czy podłoże jest odpowiednie do ustawienia huśtawki, zjeżdżalni, domku lub karuzeli na placu zabaw.

Dopasowanie atrakcji do wieku

Nie wszystkie atrakcje są na tyle uniwersalne, aby nieść radość dwulatkowi i dwunastolatkowi. Przed rozpoczęciem prac dokładnie przemyśl, czego oczekują nasze dzieci, co będzie sprawiać im radość oraz przyczyni się do rozwoju. Znaczenie mają także określone wytyczne dotyczące wielkości czy szerokości urządzeń. Wymiary danego obszaru oraz atrakcji powinny zostać dopasowane do możliwości przestrzennych, ale także do wieku dziecka i późniejszej użyteczności obiektu. 

Jak stworzyć projekt i z jakich elementów korzystać?

Wyposażenie placu zabaw to właściwie jeden z najistotniejszych czynników w procesie planowania i budowy. Urządzenia, jak już wiemy, muszą być dopasowane do wieku, ale przede wszystkim powinny spełniać najważniejsze normy bezpieczeństwa. Chcesz odpowiednio zaprojektować plac zabaw? Wymiary obszaru, urządzeń, ich użyteczność nie są aż tak istotne jak to, z jakich elementów wykonany huśtawki, czy zjeżdżalnie. Ważne, aby nie mogły one wyrządzić krzywdy użytkownikom. 

Realizacja

Wszystko już przemyślane, zaplanowanie i zaprojektowane? Chcesz mieć pewność, że wykonanie będzie solidne i bezpieczne? Oddaj to w ręce profesjonalistów i wybierz domki, zjeżdżalnie, karuzele, czy huśtawki na plac zabaw stworzone w trosce o najmłodszych! Jak to zrobić?

 Jak stworzyć idealny plac zabaw? Skorzystaj z pomocy specjalistów!

Jeśli chcesz mieć pewność, że huśtawki, urządzenia fitness, karuzele, czy domki na plac zabaw są wykonane z najlepszych materiałów - skorzystaj z pomocy BUGLO! Co daje kontakt z fachowcami w tej branży? 

  • Przede wszystkim masz szansę na korzystanie z oferty, w której otrzymasz wsparcie przy projektowaniu zagospodarowania terenu - bez względu na to, czy decydujesz się na miejsce do fitnessu w przestrzeni publicznej, czy plac zabaw przy przedszkolu. Projekty, w zależności od potrzeb, otrzymasz w 2D lub 3D. 
  • Ponadto twórcy i projektanci skrupulatnie przestrzegają w produkcji wspomnianych już wcześniej zasad w myśl norm PN-EN 1176. Wszystko odbywa się w myśl litery prawa, z zachowaniem troski o bezpieczeństwo maluchów i młodzieży.
  • Współpraca z BUGLO niesie ze sobą przede wszystkim kompleksową obsługę. Szukasz wsparcia od A do Z? Eksperci firmy (na każdym z etapów) chętnie udzielą niezbędnej pomocy. Nie wiesz, od czego zacząć? Podpowiemy, jak idealne dokonać doboru urządzeń, które elementy będą odpowiednie. Następny krok to wizualizacja. Nikt nie chce przecież kupować kota w worku! Uwaga! Tutaj ważna informacja! W BUGLO wizualizacje przygotujemy, idąc w parze z Twoimi życzeniami i oczekiwaniami. Wszystko to w naprawdę krótkim czasie! Ofertę możesz zrealizować i wprowadzić w życie, zgodnie z projektem, z pomocą doświadczonej ekipy montażystów BUGLO. Na tym jednak nie koniec - w usługę wlicza się również późniejszy serwis gwarancyjny placu zabaw (bądź zewnętrznej siłowni) w trakcie czasu trwania gwarancji. Okres ten zależny jest od wybranego materiału i elementów, waha się w granicy od 2 do 5 lat. Oczywiście regularne przeglądy odbywają się po wcześniejszych ustaleniach między stronami. Kompleksowa obsługa pod okiem doświadczonych ekspertów? Tylko z BUGLO!

Projektowanie placów zabaw już samo w sobie może okazać się niesamowitą przyjemnością! Co wpływa na to, że jesteś w stanie stworzyć niemal idealny plac zabaw lub zewnętrzną siłownię? Urządzenia, plan zagospodarowania terenu w określone elementy, ale także bezpieczeństwo oraz przede wszystkim dostosowanie do wieku użytkowników. Plac jest bowiem miejscem, w którym dzieci bawią się, rozwijają, nawiązują relacje, ale przede wszystkim świetnie spędzają czas. Z kolei dorośli mają szansę zadbania o formę z wykorzystaniem narzędzi do fitness. Takie rozwiązania zaktywizują do działań lokalną społeczność i mieszkańców osiedli w każdym wieku. 

 


 

Pozostałe posty

X

Buglo