fbpx

Zainspiruj się Buglo Jungle! Sprawdź broszurę

NOWOŚĆ! Place zabaw linii Recykling. Zobacz katalog

×

Jakie wyposażenie placu zabaw wybrać do przedszkola i szkoły?

Szkoły i przedszkola to miejsca, w których dzieci spędzają znaczną część dnia. Poza spędzaniem czasu przy nauce dobrze będzie, jeśli będą miały możliwość odpoczynku na świeżym powietrzu. Dobrze zaprojektowane i dobrane do potrzeb dzieci place zabaw z atestem umożliwią im wyładowanie nadmiaru energii. Sprawią, że tak urządzone placówki oświatowe będą cieszyły się większym zainteresowaniem rodziców. 

 

Zalety placu zabaw w przedszkolach i szkole

Najważniejszym zadaniem, jakie stoi przed placówkami oświatowymi, jest nauka i edukacja młodych ludzi. Jednak najmłodsze dzieci dysponują tak niespożytymi zasobami energii, że bez choć częściowego jej rozładowania żaden proces naukowy może się nie odbyć. Udowodniono, że po dotlenieniu organizmu na świeżym powietrzu i pewnej aktywności ruchowej, zdolności poznawcze dzieci podnoszą się, dlatego warto przeplatać zajęcia edukacyjne z zabawą na placach zabaw. 

Innym ważnym argumentem jest rozwój umiejętności ruchowych, jaki gwarantuje solidny plac zabaw. Tylko właściwy poziom aktywności fizycznej we wczesnym dzieciństwie pozwala na zbudowanie odpowiedniej postawy w przyszłości. Ruch będzie przynosił odpoczynek po wielu godzinach siedzenia przy biurku w jednej pozycji. Zatem, jak widać, odpowiednio dobrane bezpieczne place zabaw z atestem przyniosą małym uczniom tylko korzyści. 

 

Place zabaw do przedszkola - jakie wybrać?

Zdecydowanie najczęściej place zabaw projektowane są w pobliżu przedszkoli, niż szkół i chyba nie trzeba wyjaśniać, dlaczego tak się dzieje. Decydując się na organizację takiego obszaru, musisz wziąć pod uwagę jakie dzieci będą z niego korzystały. Przedszkolaki to głównie dzieci w wieku od 3 do 6 lat, dlatego wszystkie konstrukcje muszą być dostosowane do potrzeb takich małych ludzi. Nawet jeśli po godzinach pracy przedszkoli plac zabaw będzie dostępny dla starszych dzieci, konstrukcja musi uwzględniać przede wszystkim potrzeby przedszkolaków. 

Na co zwrócić uwagę tworząc plac zabaw dla przedszkolaków? Przede wszystkim konieczny jest dobór takich akcesoriów, na które dzieci łatwo wejdą. Weź pod uwagę wysokość poszczególnych konstrukcji i stanowisk, a także obniżone podesty. Przy wyższych elementach ważne będą schodki prowadzące na platformy i odpowiednie zabezpieczenie ich przed możliwością upadku dziecka. Jeśli wybierzesz już akcesoria, które zapewnią bezpieczeństwo podopiecznych przedszkola, możesz spośród nich wybierać charakter konstrukcji i ich kolorystykę. 

 

Profesjonalne wyposażenie placu zabaw

Jeśli szukasz odpowiednich zestawów do przedszkola, ale także do szkoły czy na plac zabaw przed domem, zwróć uwagę na ofertę Buglo. Jest to profesjonalna firma zajmująca się projektowaniem i wykonywaniem placów zabaw. Producent oferuje produkty ze wszystkimi atestami bezpieczeństwa i bardzo atrakcyjne również w oczach najmłodszych użytkowników. Dominują tu bajeczne kształty, odważne kolory i konstrukcje rozbudzające wyobraźnię dzieci. 

Produkty Buglo to także najwyższy poziom bezpieczeństwa. Wszystkie konstrukcje są wykonane ze starannością i dbałością o szczegóły. Łączenia zostały zabezpieczone w taki sposób, że nie ma możliwości skaleczenia się dzieci. Ponadto w produktach przygotowanych dla szkół i przedszkoli zastosowano materiały odporne na czynniki atmosferyczne, trwałe i dobrze wytrzymujące nawet akty wandalizmu. 

 

Propozycje zestawów dla najmłodszych 

Dla dzieci w wieku od 1 do 8 lat zaprojektowano serię Mini, która spełni oczekiwania najmłodszych, a także ich opiekunów. Seria zawiera kilkadziesiąt konstrukcji, które utrzymane są w podobnej stylistyce, kolorystyce i wyglądzie. Poszczególne elementy mają zaokrąglone krawędzie, dzięki czemu unika się ryzyka skaleczenia. Ponadto wysokość podestów i przejść jest dostosowana do wzrostu maluchów. 

Z zestawu możesz wybrać jeden z produktów lub stworzyć z nich cały kompleks. Wiele z nich wyposażona jest dodatkowo w piaskownicę i elementy pozwalające na zabawę piaskiem. Ciekawie prezentują się również gotowe tory przeszkód, które mogą służyć jako miejsce do rywalizacji w czasie zajęć sportowych. Możesz też dobrać akcesoria i ułożyć je w taki sposób, żeby stworzyły indywidualny tor przeszkód. 

 

Serie konstrukcji dla starszych dzieci 

Wcześniej wspomniany zestaw jest przygotowany z myślą o wszystkich dzieciach w wieku przedszkolnym, jednak dla starszych warto przygotować bardziej wymagające konstrukcje. W tym przypadku zwróć uwagę na większą ilość lin i drabinek do wspinania się, a nawet ścianek wspinaczkowych. Takie atrakcje ucieszą też dzieci we wczesnym wieku szkolnym, które będą odwiedzały teren placu zabaw okazjonalnie. Produkty nie muszą tworzyć indywidualnej strefy i warto przeplatać je z konstrukcjami dla maluchów. 

Tu ciekawą propozycją będzie seria Active, w której znajdują się produkty dla dzieci w wieku od 3 do nawet 12 lat. Z ich pomocą można wyposażyć place zabaw do przedszkola w wieże do wspinania, dodatkowe ścianki wspinaczkowe, a nawet korytarze na linach. Większość konstrukcji wieńczą bezpieczne zjeżdżalnie dla młodszych i nieco starszych. Do wyboru jest kilka wariantów kolorystycznych, wiele rozmiarów, a do części konstrukcji wpleciono motywy pirackie. 

 

Place zabaw w zgodzie z naturą 

Od najmłodszych lat warto wpajać najmłodszym poszanowanie dla natury. Można przekazać to również wybierając konstrukcje na place zabaw do przedszkola. Zestawy drewniane, takie jak Robinia Play nauczą obcowania z naturą i roślinnymi barwami. Do produkcji tych elementów wykorzystano drewno drzew iglastych, poddawane dokładnemu procesowi wielokrotnej impregnacji. Dzięki temu konstrukcja jest nie tylko estetyczna i utrzymuje naturalny rysunek drewna, ale także na długo zachowuje trwałość. 

 

Czy warto inwestować w place zabaw dla szkół?

Uczniowie szkół podstawowych to dzieci w wieku od nawet 6 do 15 lat. Biorąc pod uwagę szybkość rozwoju, w tej grupie mogą znaleźć się zarówno dzieci bardzo małe, jak i będące bardzo blisko dojrzałości fizycznej. Dlatego zasadne wydaje się pytanie, czy warto inwestować w plac zabaw w szkole, szczególnie biorąc pod uwagę klasy starsze? 

Często obszar szkoły podzielony jest na część dla dzieci młodszych i resztę obiektu przeznaczoną dla uczniów klas starszych. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dla dzieci młodszych zorganizować plac zabaw. Będzie to nie tylko atrakcyjna zachęta do przychodzenia nieco wcześniej do szkoły, ale także do pozostawania w niej dłużej. Dobrze zorganizowane i bezpieczne place zabaw z atestem urozmaicą dzieciom czas oczekiwania w świetlicy po zakończonych zajęciach. Na akcesoriach można rozgrywać zawody sportowe w czasie festynów czy dni sportu, a nawet prowadzić niektóre lekcje wychowania fizycznego w okresie wiosennymi i jesiennym. 

Dla dzieci we wczesnym wieku szkolnym można polecić zestawy z serii Acrobat. Są to konstrukcje wykonywane z solidnych lin poliamidowych, które tworzą ogromne pajęczyny do wspinaczki. W serii znajdują się kompozycje o różnej wielkości, kolorystyce i poziomie skomplikowania. Mogą być zestawione ze zjeżdżalniami lub podestami. Wszystkie elementy są zabezpieczone miękkimi gumowymi nakładkami. Z kolei łączenia lin i kształt elementów złącznych dobierane są w taki sposób, żeby nie stworzyć zagrożenia dla skóry dzieci podczas zabawy. 

Akcesoria, które zainteresują także nastolatków 

Dla nastolatków wymyślne pajęczyny przestają już stanowić wyzwania i nie czerpią z nich przyjemności. W tym wypadku warto wykorzystać ich zamiłowanie do wybranych dyscyplin lub pozwolić na zaszczepienie w nich ducha sportu. Dlatego projektując wyposażenie placu zabaw dla uczniów klas starszych, pomyśl o konstrukcjach siłowni na świeżym powietrzu, drabinkach do ćwiczenia kalisteniki, czy boiskach sportowych. 

Oczywiście oferta Buglo odpowiada na zapotrzebowania także tej grupy młodych ludzi. Wolną przestrzeń trawnika można zagospodarować urządzeniami do ćwiczeń fizycznych z serii Fitness. Drabinki i rampy do wspinania czy akrobacji, a także boiska sportowe z bandami znajdują się w serii Sport. Różnorodność akcesoriów na place zabaw z atestem sprawi, że można nimi zagospodarować każdą  przestrzeń niezależnie od ilości wolnego miejsca. 

 

Integracja zamiast wykluczenia

Korzystanie z wyposażenia placu zabaw nie musi być domeną jedynie dzieci sprawnych. Warto wyjść naprzeciw młodym ludziom z niepełnosprawnościami ruchowymi szczególnie w szkołach integracyjnych. W ofercie Buglo znajdziesz również produkty integracyjne na place zabaw, dzięki którym dzieciaki poruszające się na wózkach lub z innymi niesprawnościami ruchowymi będą mogły bawić się razem z ich w pełni sprawnymi przyjaciółmi. W zestawach zamiast schodów znajdują się wygodne podjazdy prowadzące do ciekawych atrakcji umieszczonych na platformach. 

Place zabaw dla najmłodszych to jeden ze sposobów, aby przekonać dzieci do przyjścia z ochotą do szkoły czy przedszkola. Może mieć to szczególne znaczenie w pierwszych dniach pobytu, kiedy jesienne słońce pozwoli jeszcze na zabawę na świeżym powietrzu i integrację z rówieśnikami. Kolorowy i ciekawie zaprojektowany plac zabaw sprawi, że dziecko chętnie zjawi się w placówce oświaty nawet znacznie wcześniej przed lekcjami. Nie będzie też problemów w przypadku konieczności pozostawienia go dłużej na świetlicy.

Pozostałe posty

X

Buglo